Thursday, July 28, 2011

l i s t e n ing: now! Various11
















playlist #1&2



Obete sekty

Obete sekty: Obete sekty


Obete sekty: Obete sekty
EXTB017 / july 2011 / MC & Digital EP
Žánre: shitgaze, noise, punk, whatever…

Tracklist:
01. Štátna hymna
02. Každý štvrtok ráno jebem na prednášku
03. N2
04. Hrotom do brady
05. Čo ak sa nevrátim

Design: Jozef Tušan

RUČNE ČÍSLOVANÁ KAZETA, LIMITOVANÁ EDÍCIA 50ks sa dá objednať:
- BANDCAMP
- mail: label@exitmusic.org

DOWNLOAD:
- PRIAMY LINK (320 kbps mp3, zip, 37 mb)
- INÉ FORMÁTY/PLATENÝ DOWNLOAD cez Bandcamp

BIO // Hoci sa vo vydavateľstve snažíme veci robiť čo najviac do it yourself, dosiaľ sme ešte ani raz nevydávali niečo, čo vzniklo úplne kompletne v rukách našich ľudí. Interpret sa postaral o hudbu, oslovený grafik o obal a v celku sa to celé nahralo na päťdesiat čierno-čiernych kaziet rozličných značiek, ktoré sa našli v domácnostiach.

Obete sekty je projekt, ktorý si Tomáš Ferko, okolitému svetu známy skôr ako Teapot, nahral sám pred niekoľkými rokmi. “Vznikol absolútnou stratou kontroly, bez akejkoľvek ambície ho vydať, bez autocenzúry. Dlho som sám ani nevedel, čo to je, a až časom to pre mňa samotného nabralo zmysel.”

Šestnásť minút a šestnásť sekúnd noisovo špinavej hudby a punkového postoju, citujúcej Ginsberga, Dalajlámu, prešovský nočný autobus, ale aj ignorovanie školskej dochádzky, vychádza siedmeho júla o siedmej hodine a siedmej minúte. A áno, je to štvrtok.

Creative Commons License
Obete sekty by Obete sekty is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported License.

B-strana releasu Obete sekty skrýva poklady minulosti!

Ak patríte ku generácii, ktorá vyrastala pri rádiu s prstom na tlačítku record čakajúc na svoju obľúbenú pesničku, prípadne ste si na kazety rovno nahrávali vlastnú produkciu, release Obete sekty je aj pre vás. Okrem kvalitného digital downloadu totiž táto shitgaze-noiseová strata sebakontroly vyšla aj v závoji šumu päťdesiatich čierno-čiernych kaziet, ktoré boli pozbierané v rozličných domácnostiach.

Na B-stranách bol ponechaný pôvodný materiál. Môže sa tak stať, že narazíte na hitparádu z roku 1993, mamine recepty na koláč, Best of Bravo Hits, nejakú kvalitnú DIY produkciu, alebo iné poklady minulosti.

Tuesday, July 26, 2011

vrbove este raz

Saturday, July 23, 2011

New M83!

‘Midnight City’ is the first track from M83’s forthcoming album ‘Hurry Up, We’re Dreaming’. Download the track and find out more here: http://www.ilovem83.com/midnight-city

Released by: Mute / Naive
Release date: Jul 19, 2011

Midnight City by M83

Přaha


Přaha 17.-21.7. 2011 s Matějom

Janka K, Tami, Fifo, Janka Sojkova, Azalea, Phil Shoenfelt, Vagon, Uz jsme doma a Tom..

a pojdeme na Letnu?

jeden z naj vyletov opat raz..

Ď.

Ve Vrbovem..



Vrbovske Vetry boli krasne.



SOBOTA 16.júla asfaltová plocha štadión Vrbové


ASFALTOVÁ PLOCHA na ŠTADIÓNE MESTKÉHO FUTBALOVÉHO KLUBU

VSTUP 14
€. V predpredaji cez TICKETSTREAM.SK 12 TU


13:14 PEPA NOS

14:00 VRBOVSKÉ VŔBY-krst CD Trecé
SPOJENÉ HUKY


15:00 PREKVAPENIE

16:00 HUDBA Z MARSU

FORMULA NULA

17:15 LAURA A JEJÍ TYGŘI

VEĽKÁ VRBOVSKÁ - dostihy na húpacích konoch

18:30 VRBOVSKÍ VÍŤAZI

KARPATSKÉ CHRBÁTY-krst knihy Ako muflón Ancijáš cestoval na západ

13TY BATALIÓN

19:45
FREE VARLATA ANGEL VOICES

BEZ LADU A SKLADU

21:00 DUBIOZA KOLEKTIV

22:30 CHIKILIKI-TUA

PROJEKTY

23:45 SLOBODNÁ EURÓPA

01:00 SLNIEČKO

NEDEĽA 17.júla areál štadión Vrbové

8:00 UPRATÉKA VSTUP ZDARMA
upratovanie areálu,piesne z plesu KRIAKu/ na iných obrátkach/

10:00 VÝPRAVA K MONUMENTU STREDU SVETA A VESMÍRU spojená s prednáškou
samotného minerala Andreja Budislava JOBUSa








POHODA 2011






nebola az taka./ no co uz./
aj to sa moze stat./
napriek tomu vdaka./

Prago Union, The Uniques, Lamb, Battles, PIL, Peter Bjorn and John, Marie Fisker a kamarati..
a prenadherne vitanie slnka./





Ako nevynasaju festivaly (eTrend.sk)

Ako (ne)vynášajú festivaly

Tri rôzne modely organizovania priniesli rôzne výsledky. Nielen pre účastníkov

Muzikant, diskdžokej a rozhlasový moderátor. Je zrejmé, že túto trojicu spája hudba. Začínali hraním vlastnej alebo cudzej. Neskôr na nej postavili náročnejšie živobytie. Organizujú hudobné festivaly.

Michal Kaščák vytvoril najväčšiu slovenskú hudobnú akciu pod holým nebom. Pohoda sa stala prestížnou značkou. No aj napriek tomu ide o dlhodobo stratovú záležitosť. Z účtovného pohľadu je na tom Tibor Holoda ešte horšie. Druhýkrát za sebou musel zrušiť bratislavský festival Wilsonic. Svoju firmu líže zo strát minulých rokov. Čierne čísla má len Július Kuruc. Jednou z daní za to je nomádsky spôsob života počas leta. Spolu s bývalým kolegom z rádia Júliusom Viršíkom kočujú po Slovensku a organizujú osem hudobných festivalov.

Ďakujeme, vypredané

Kombinácia tradičnej značky, dobrých kapiel, množstva sprievodných akcií a slušného servisu pre divákov priniesla tohtoročnej Pohode najväčšiu účasť. Prvýkrát počas pätnásťročnej histórie ju minulý víkend prišlo pozrieť 30-tisíc ľudí. Naplnili kapacitu trenčianskeho letiska, na ktorom sa tento najznámejší slovenský letný festival koná. Tí, čo začali zháňať lístky na poslednú chvíľu, mali smolu. Na internetovej stránke Pohody svietil nápis: Vypredané ďakujeme! Pár dní pred jej začiatkom nemali voľnú vstupenku ani organizátori.

Každý rok sa na Slovensku koná zhruba 50 letných hudobných festivalov. Z nich približne desať patrí k osvedčenejším značkám, ktoré pritiahnu tisíce ľudí. Aj napriek tomu, že sa počas týchto akcií premelú státisíce až milióny eur, čísla firmy nezverejňujú. A nedajú sa ani odhadnúť na základe rozhovorov s manažérmi. Lebo tí o svojich nákladoch a najmä príjmoch hovoria neradi.

Výnimkou nie je ani M. Kaščák. Tvrdí, že organizovanie Pohody nie je výnosné podnikanie. „Podobne veľké festivaly sú dlhodobo v strate,“ vysvetľuje a pomáha si príkladom najznámejšieho festivalu v Európe, anglického Glastonbury. „Ani ten prvých jedenásť rokov nevynášal, zisky prišli až neskôr,“ dodáva. Pohoda sa podľa neho končí každý rok so stratou alebo s miernym ziskom, ktorým sa vyrovnávajú podlžnosti minulých rokov. Ide o záväzky voči dodávateľom služieb, ktoré slúžia na zabezpečenie chodu festivalu. Umelcov vyplácajú okamžite.

Kvôli rozdeleniu rizika a sprehľadneniu financií, ktoré prúdia účinkujúcim a obchodným partnerom, je organizovanie Pohody zastrešované dvoma spoločnosťami. Jednou je eseročka, ktorá má názov Pohoda Festival plus rok, v ktorom organizuje hudobnú akciu. Jej životnosť je jeden a pol roka a má na starosti agendu spojenú s vystupujúcimi umelcami. Druhou firmou – dlhodobou je eseročka Agentúra Pohoda. Tá rieši organizačno-technické zabezpečenie festivalu a vzťah so sponzormi a dodávateľmi služieb. Firma Pohoda Festival zaniká vždy koncom roka zlúčením s firmou Agentúra Pohoda, ktorá na seba preberá všetky jej záväzky a pohľadávky.

Majiteľom oboch bol a je Michal Kaščák. Tvrdí, že tento model podnikania mu poradili jeho kamaráti účtovníci. Dodáva, že úspešne funguje aj pri iných zahraničných festivaloch. Organizácia Pohody je tak rozdelená na dve spoločnosti podľa činností, ktorým sa venujú. Jednorazová eseročka má na starosti vzťahy s umelcami, dlhodobá spoločnosť zasa kontakty so sponzormi. Z jej zdrojov sa vykrývajú aj straty firmy zakladanej na jeden rok.

Zo vstupného na festival sa jeho organizátori snažia kryť výplaty umelcov. M. Kaščák priznáva, že nie vždy sa to podarí. Niekedy treba odmeny vystupujúcich dotovať. Schodok medzi výberom vstupného a nákladmi na umelcov sa zvykne pohybovať na úrovni desiatich až dvadsiatich percent. Vykrýva ho Agentúra Pohoda.

Stratový žáner

Ťažobu strát z minulých rokov rieši aj diskdžokej Tibor Holoda. Kvôli nim a chýbajúcim peniazom od sponzorov už druhý rok festival Wilsonic neorganizuje. Štartoval ho koncom 90. rokov, keď sa rozhodol ponúknuť akciu pre záujemcov o súčasnú elektronickú hudbu. „Tú mnohí ľudia vnímali hlavne ako čisto tanečnú, chceli sme ukázať jej iné podoby,“ spomína. Spolu s priateľmi pripravil v Bratislave mestský festival, ktorý kombinoval hranie v kluboch s koncertmi pod šírym nebom.

Prvý bol pred jedenástimi rokmi. Priniesol stratu, ktorú Bratislavčan vyrovnal zo svojich úspor a z finančnej pomoci známych, ktorí pomáhali akciu pripraviť. V druhom ročníku už mali vychytané začiatočnícke chyby, zlepšili marketing a úspech sa dostavil v podobe zisku. Wilsonicu sa v ďalších rokoch darilo prežívať na hranici rentability. Prišiel však nepríjemný rok 2010, keď ho museli po prvýkrát zrušiť. Odstúpil generálny sponzor, telekomunikačný operátor O2. Ten sa rok predtým stal jedným z partnerov Pohody a aj pre krízu príspevok bratislavskému festivalu na ďalší rok podstatne okresal. T. Holoda chcel tradíciu obnoviť začiatkom tohto leta, no nenašiel naň dosť peňazí.

Pripúšťa, že sa marketingu veľmi nevenoval. Nehľadal nového generálneho partnera, oslovoval viacero menších sponzorov. Ale na to, aby sa festival odvážil reštartovať, získal príliš málo peňazí. Veď jeho firma ešte spláca staré záväzky z predchádzajúcich rokov. Tak sa sústreďuje hlavne na vyrovnávanie dlhov a organizovanie menších hudobných akcií, najmä v kluboch.

pohoda_kascakBiznis model

Kým T. Holoda a M. Kaščák stavajú svoje festivaly hlavne na zahraničných kapelách, dvaja bývalí moderátori Rock FM Rádia Július Kuruc a Július Viršík sa vybrali inou cestou. Stavili na interpretov z bývalého Česko -Slovenska.

„Od istého času chcel každý predstavovať len zahraničnú hudbu, no domáca scéna bola stále žiadaná, a preto sme na tento koncept stavili hneď od prvého ročníka,“ spomína J. Kuruc na festivalové začiatky. Hudobné akcie sa Bratislavčania rozhodli organizovať na miestach, kde je v lete veľa ľudí. V rekreačných strediskách pri vodných nádržiach. Podľa J. Kuruca príjmy zo vstupného musia kryť viac než polovicu nákladov festivalov. „Ak je tento pomer finančných zdrojov aspoň približne vyrovnaný, tak možno hovoriť o marketingovo úspešnom projekte,“ dodáva. Ich agentúra Hit Production ich počas leta organizuje osem. J. Kuruc upozorňuje, že vzhľadom na dôležitú premennú, ktorou je počasie, je možné a v podstate aj bežné, že niektoré z podujatí vykáže stratu. Vďaka viacerým termínom akcií a rôznym miestam ich konania môže návštevnícky úspešnejšie iné podujatie stratu vykryť.

Wilsonic na rozdiel od Hit Produkcion kryl z predaja vstupeniek len tretinu nákladov. T. Holoda uznáva, že to bol jeden zo základných problémov. Cena lístka bola podľa neho príliš nízka vzhľadom na taxy, ktoré si účtovali interpreti. Na krytí nákladov Pohody sa doteraz príjmy zo vstupného a peniaze vyzbierané od sponzorov podieľali zhruba pomerom jedna k jednej. Tento rok očakával M. Kaščák vyšší podiel peňazí zo vstupeniek. Mali by vykryť zhruba dve tretiny nákladov. Jednak kvôli vyšším cenám – stúpli zhruba o desať eur –, ale aj pre nižší vklad sponzorov. „V zháňaní partnerov bol, pre krízu, tento rok najhorší,“ vysvetľuje. Festivaly podľa neho ťažšie oslovujú partnerov než iné médiá, napríklad televízie. Z analýz televíznej kampane vychádzajú reálne čísla o sledovanosti. No efekty sponzorstva pri festivaloch sú merateľné ťažšie, preto manažéri radšej rozhodnú investovať peniaze na reklamu tam, kde majú istotu v presných číslach.

Cieľom ľudí okolo M. Kaščáka je hradiť náklady spojené s technickou organizáciou festivalu pomocou sponzorov a partnerov. Pri organizovaní Pohody nie je dôležité len to, koľko peňazí sa vyzbiera, ale aj ako sa podarí dohodnúť s partnermi na dodávkach služieb. Napríklad stavebných prácach či upratovaní.

Adrenalínové zážitky

Výber interpretov je jeden z dôvodov, vďaka ktorým nie je organizovanie festivalov pre firmu Hit Production stratová záležitosť. Pripúšťa to aj J. Kuruc. Zabezpečiť interpretov zo Slovenska a z Česka je jednoduchšie nielen po finančnej, ale aj logistickej stránke. Svoje o tom vie M. Kaščák. Dojednávanie koncertov zahraničných spevákov a skupín považuje za adrenalínový zážitok. Príjmy zo vstupného sa dajú odhadnúť veľmi rýchlo, no náklady na zahraničné kapely sú známe až v máji či júni. Organizátori ich síce oslovujú s niekoľkomesačným predstihom, no reakcia s cenovou ponukou prichádza často podstatne neskôr. M. Kaščák podotýka, že v anglosaskom prostredí, odkiaľ smeruje na Pohodu veľmi veľa kapiel, platí nepísané pravidlo: „Ak už raz o niekoho prejavíte seriózny záujem, nemôžete uhnúť. Pokazí to meno a vzťahy,“ vysvetľuje M. Kaščák. Reálne to často znamená, že interpret oslovený v januári potvrdí svoju účasť až v máji, keď by už zaň Pohoda mala mať náhradu. Nemôže ho však odmietnuť, lebo hrozí, že sa táto správa rozšíri a o rok jej už zahraničné kapely ukážu chrbát. Pritom 60 percent Pohodou oslovených skupín na festival nepríde. Zladiť tieto nuansy je podľa M. Kaščáka zložité.

Organizovanie budúceho festivalu sa začína prakticky po skončení súčasného. Počas roka sa tomu vo firme Agentúra Pohoda venuje sedem kmeňových zamestnancov. Počet ľudí zapojených do festivalu postupne stúpa. V čase jeho konania sa na organizácii podieľa 2 500 až tritisíc brigádnikov. Počas tohtoročných troch dní robili servis zatiaľ najväčšiemu počtu účastníkov Pohody. Z aktuálneho prieskumu Slovenskej sporiteľne vyšlo, že každý minie v priemere 40 eur.

Peniaze neutrácajú len v jej areáli. Nie všetci ľudia, čo ju navštívia, ostanú spať v stanovom mestečku. Mnoho z nich je prespáva v Trenčíne a jeho okolí. Väčšina ubytovacích zariadení je niekoľko dní pred festivalom obsadená. Okrem vlastných skúseností reportéra TRENDU to vyplýva aj zo slov taxikára, ktorý v nedeľu ráno odvážal ľudí z Pohody. O pol deviatej ráno už na jeho vystupovaní bolo badať únavu. Od štvrtka sa prakticky nezastavil. Rýchlo však dodal, že sa nesťažuje. Pohoda je počas roka hlavná príležitosť na väčší zárobok. „Vďaka bohu za festival. Bez neho v Trenčíne skapal pes,“ konštatoval lakonicky.

Foto - ISIFA

© 2011 TREND Holding, spol. s r.o.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/ako-ne-vynasaju-festivaly-2.html

Sunday, July 3, 2011

R A DIO H EA D selects


more more more more more: http://www.radiohead.com/deadairspace/

28 June 2011
fuselage

mmm you know away from the celebrity media circus on the other side of the valley, the OTHER glastonbury happened.
the one you aren't reading much about, the one they couldn't hang.
the fun, chilled out and insane one.
the one that couldn't give a flying toss who you are really. the one we went for.
the one around the stone circle, and under the flags. in the rabbit hole. in the darkest depths of shangri-la.
around the van de graff lightning generator crackling through in soaking sky,
and in a crashed aeroplane fuselage where we and our friends were.. nigel and i Djing.. until dawn
here's a selection of what we played.

1. Get Off (Rob3 remix) by Blaqstarr & Diplo
2. Madame Hollywood by Felix da Housecat
3. Raid by Madvillain and Medaphor (and Madlib)
4. Quiet Dog by Mos Def
5. Pon da Floor by Major Lazer
6. On a Ragga Tip SL2
7. Fog Bank by Boy 8-bit
8. Feral (lone remix) by errr us and lone
9. Seamonkey(untold rmx) by Moderat
10. Kill bill Vol 4 by modeselektor
11. Undoing the laces by Nathan Fake
12. Mad again by Boy 8bit
13. Organ donor by Dj SHAdow
14. Original Nutter by Uk Apache with Shy Fx
15. I can't stop this feeling(pangea rmx ) by Untold
16. why by Pangea
17. Night of the living baseheads by public enemy

Thom

18 June 2011

post plastic people hopeful office chart

new music is my best friend!.. and old stuff i've never heard. don't ever think it's not out there.. cuz it is.
always i gotta get my fix.........

1. The Healer by Erykah Badu
2. Geek Down by J Dilla
3. Over the breaks by J Dilla
4. Doyoi Nyajo Nam by Owiny Sigoma Band
5. Real (nathan fake rmx) by Avus
6. Whitebox by Luke Abbott
7. btstu by Jai Paul
8. Ain't gonna lie by Deadboy
9. Nights Off by Siriusmo
10. Lambi Judai by Reshma (sufis at the cinema compilation)

Thom

14 June 2011

Domino Records Radio Week

Last week I had fun playing some of my favourite records recommended to me by friends.

Here's the playlist, plus a link to the domino site with lots of cool archived sessions.


Rheingold - Dreiklangsdimensionen
Daphni- Mapfumo
South Street Player - Who Keeps Changing Your Mind
Sibylle Baier - Forget About
The Jones Girls - Nights Over Egypt
Nick Straker - A Little Bit of Jazz
Donald Byrd - Places and Spaces
Daphni - Ye Ye
John Luther Adams - 4000 holes
John Maus - Do Your Best
Four Tet - Angel Echoes (Caribou Remix)
Jay Dee - Nothing Like This
Rufus Wainwright - Tiergarten (Supermayer Lost In the Tiergarten Mix)
Ween - Your Party
Dominatrix - Sleeps Tonight
Moodymann - I Can't Kick This Feeling When it Hits
Sheila and B. Devotion - Spacer
Four Tet - Pockets


domino radio
Colin
8 June 2011

M O V InG PLaNet .orgXXX

M O V I N G P L A N E T

and some pretty tunes when you're in your tent in the rain.


1. Why by Pangea
2. Way In My Brain (remix) by SL2
3. NY is killing me by Gil Scott-Heron & Jamie xx
4. Acids In The... Thin Razor, Attack Noise Hat, Linn by Mark Fell
5. Bowls(Holden Remix) by Caribou
6. White Rainbow by Sei A
7. Rollerskate(Sanfuentes & Thunders Version) by Matias Aguayo
8. Everyday Madness by Marcello Napoletano
Thom


28 May 2011

RIP Gil Scott-Heron

1. Running Gil Scott-Heron & Jamie XX
2. Free Dj Nate
3. Albert Anstam
4. AllaYali Abdel Halim Hafez
5. Ibitsu Boris
6. After all Duke Ellington
7. Sun (Altrice's Only What You Gave me mx) Caribou
8. Ur Soul and Mine Gil Scott-Heron & Jamie XX
9. Memory Implant Instra:mental
Thom
7 May 2011

office chart against antimatter

impossible knots and accidental adventures

1. stolen dog Burial
2. carol ann Soft Machine
3. chant to mother earth BLO
4. lowe Brokenchord
5. paradise circus Massive Attack
6. are you ready? Aloe Blacc
7. vibrations(alternate) Mono_Poly
8. another girl Jaques Greene
9. guilty Billie Holiday
Thom